سیستم عامل ربات ROS

سیستم‌عامل رباتیک ROS

تا اینجا تا حدودی با ROS آشنا شده‌اید، اینکه چه توانایی‌هایی دارد و چرا باید باید از آن استفاده نماییم(در صورتی که با توانایی‌های ROS آشنا نیستید،توصیه می‌کنیم مقاله‌ی چرا راس؟ را بخوانید). حال می‌خواهیم این سیستم عامل ربات را بر روی دستگاه خود نصب نماییم. و نحوه‌ی شروع به یادگیری ROS، و هر آنچه که مورد نیاز دارید را ارائه نماییم. برای این منظور در سه بخش این موضوعات را ارائه می‌دهیم. توصیه می‌شود که به ترتیب این مراحل را بخوانید و بعد از انجام دادن آن به سراغ مرحله‌ بعدی بروید. در صورتی که در هر یک از مراحل با مشکلی رو به رو شدید، پشتیبان‌های تیم ایران رآس در بخش پرسش و پاسخ به سوالات و مشکلات شما پاسخ می‌دهند.

install_ros1

install

نصب و راه اندازی ROS

گام اول برای یادگیری ROS ، نصب و راه اندازی آن بر روی دستگاه شما است. یکی از مشکلات اصلی برای شروع بکار با ROS نصب آن است. از آنجا که ROS بر روی سیستم عامل ویندوز نصب نمی‌شود، و باید آن را بر روی یکی از توزیع‌های لینوکس نصب کرد، در این بخش به بررسی اینکه چگونه ROS را بر روی یکی از توزیع‌های لینوکس نصب کنیم می‌پردازیم.

button2

Getting started

بررسی مفاهیم، ساختارها و اطلاعات فنی

گام دوم، بعد از نصب رآس نیاز داریم تا برخی مفاهیم، ساختارها و اطلاعات فنی را در ROS یاد بگیریم. ROS از مفاهیمی استفاده کرده است که نسبتاً برای افرادی که بیشتر درگیر نرم افزهای مهندسی در رشته‌های برق و یا مکانیک هستند متفاوت است. از این رو بدون یادگیری آنها کار کردن با ROS بسیار سخت خواهد. شد مخصوصاً اگر با مفاهیم کامپیوتری و سیستم عامل‌های لینوکس آشنایی کافی نداشته باشید. از این رو باید این مفاهیم را یاد بگیریم تا سرعت یادگیری ما افزایش یابد.

Tutorial3

Tutorials

آموزش قدم به قدم ROS

گام سوم، در صورتی که مراحله قبل را به خوبی فرا گرفته اید این مرحله را آغاز نمایید. در این بخش ما به شما به صورت قدم به قدم مقدمات لازم جهت یادگیری ROS را آموزش می‌دهیم. برای این منظور در شش مرحله به ترتیب به آموزش هسته‌ی اصلی ROS در دو سطح مقدماتی و پیشرفته، استانداردهای ROS، آموزش کتابخانه‌های ROS، آموزش کتابخانه‌های ROS Interfaces و … می‌پردازیم.