آموزش ROS

معمولاً همه برای شروع به یادگیری ROS با این سؤال روبه‌رو می‌شوند که: از کجا شروع کنم؟

با توجه به رشد سریع و تنوع موجود در کتاب‌های آموزشی معمولاً برای شروع آموزش ROS به جمع‌آوری این کتاب‌ها از اینترنت و دانلود نمونه سورس کدهای می‌پردازیم و سریعاً به دنبال نتیجه هستیم تا بر ROS مسلط شویم. غافل از اینکه در ابتدای کار تنها باید با مفاهیم موجود آشنا شویم.

تیم ایران رآس به شما پیشنهاداتی در زمینه‌ آموزش ROS ارائه می‌دهد. برخی از این پیشنهادات از سایت رسمی ROS و برخی دیگر از تجربیات اعضای تیم ایران رآس است که در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

اصول یادگیری ROS

دو روش اصلی برای یادگیری در این بخش ارائه می‌شود. هر فرد با توجه به نحوه‌ی آموزش و کارایی خود می‌تواند یکی از این دو روش را برای یادگیری و آموزش ROS انتخاب نماید.

  • روش اول: شروع از دانشنامه ایران رآس: در این بخش شما به‌صورت گام‌به‌گام مفاهیم موردنیاز برای یادگیری را فرا خواهید گرفت. به این صورت که در هر گام برخی از قابلیت‌های ROS برای شما ارائه می‌شود. در این بخش علاوه بر آموزش‌های متنی شما می‌توانید با مشاهده ویدئوی آموزشی مربوط به هر گام مطالب را بهتر و سریع‌تر یاد بگیرید.
  • روش دوم: مرور کلی از ROS: در این بخش یک خلاصه‌ی جامع از ROS و قابلیت‌های آن را می‌خوانید و یاد می‌گیرید که چگونه از این نرم‌افزار استفاده نماید(این بخش در حال تکمیل است.)
پرسیدن سؤالات در مورد ROS انجمن ایران رآس

پرسیدن سؤالات در مورد ROS

در حین کار کردن با ROS و اجرای کدها ممکن است با مشکلاتی روبه‌رو شوید. برای حل مشکلات خود در ابتدا در بین صفحات دانشنامه به جستجو بپردازید. درصورتی‌که پاسخ خود را نیافتید می‌توانید به بخش پرسش و پاسخ به آدرس www.answers.iranros.com  بروید و سؤالات خود را در آن‌جا مطرح کنید. کارشناسان تیم ایران رآس به سؤالات شما پاسخ خواهند داد.

همچنین شما می‌توانید با عضویت در این بخش خودتان نیز درصورت توان پاسخگوی سؤالات دیگران باشید.

کدهای نمونه

در سایت رسمی ROS بخشی تحت عنوان Browse Software وجود دارد، در این بخش شما می‌توانید در بین بسته‌های موجود جستجو نمایید و بسته‌ی موردنظر خود را پیدا کنید. همچنین صفحه‌ی دیگری تحت عنوان  repositories  نیز وجود دارد که در آن لیست مخازن عمومی ROS برای گروه‌های مختلف که کارهای مشابهی انجام می‌دهند قراردارد که مطابق با حیطه کاری شما می‌تواند بسیار مفید باشد.