ربات های پرکاربرد در ROS را می‌توان در دسته های هوایی، زمینی، دریایی، و بازوهای رباتیک دسته‌بندی کرد. در این بخش ربات‌های معروف و پرکاربرد هر کدام از این دسته‌ها، مورد بررسی قرار می گیرند. همچنین برخی از تجهیزات پرکاربرد ربات ها نیز بررسی می شود.

ربات‌های دریایی

بازوهای رباتیک

ربات‌های زمینی

ربات‌های هوایی

ربات‌های هوایی

در ROS پلتفرم‌های متنوعی از ربات‌های هوایی، بالاخص کوادکوپترها وجود دارد که امکان برنامه‌نویسی و کنترل پرنده‌های بدون سرنشین را در موقعیت‌ها و شرایط گوناگون فراهم می‌کند. کوادکوپترها معمولاً از  انواع سنسورها نظیر شتاب‌سنج، ژیروسکوپ، مغناطیس‌سنج، فشارسنج، دوربین و لیزر اسکنر استفاده می‌کنند که همگی آنها با رآس سازگاری دارند. شما می‌توانید با راه‌اندازی یک ربات هوایی در ROS، با استفاده از پلتفرم‌های متن-باز کنترل پرواز، انواع الگوریتم‌های هدایت، ناوبری و کنترل را بر روی آن پیاده‌سازی کنید.

در ادامه ربات‌های هوایی که ROS از آنها پشتیبانی می‌کند بررسی می‌شوند.

ربات‌های زمینی

یکی از پرکاربردترین و هیجان‌انگیز ترین دسته از ربات‌ها، ربات‌های زمینی هستند. به صورت کلی هر رباتی که در سطح زمین حرکت می‌کند نظیر موبایل ربات‌ها یا ربات‌های دارای پا را در این دسته قرار می‌دهیم. شما می‌توانید انواع الگوریتم‌های ناوبری، طراحی مسیر، نقشه کشی، SLAM ، همکاری گروهی و … را با این ربات‌ها در محیط ROS پیاده‌سازی کنید.

در ادامه ربات‌های زمینی که ROS از آنها پشتیبانی می‌کند بررسی می‌شوند.

بازوهای رباتیک

بازوی رباتیک یا بازوی مکانیکی که به عنوان Manipulator شناخته می‌شوند،

در ادامه بازوهای رباتیکی که ROS از آنها پشتیبانی می‌کند بررسی می‌شوند.

ربات‌های دریایی

ربات‌های دریایی را می‌توان به دو دسته سطحی و زیرسطحی تقسیم کرد. شناورهای سطحی (USV)  و زیر دریایی‌ها در انواع AUV, ROV در ROS قابل شبیه‌سازی هستند.

در ادامه ربات‌های دریایی که ROS از آنها پشتیبانی می‌کند بررسی می‌شوند.